Rudické propadání – krásny a nenáročný výlet do prírody

Jaskyne v Rudickom propadáníRomantická prechádzka nielen pre dvojice, ale aj pre rodinky s malými deťmi, ktoré sa nechcú vzdať prechádzok do prírody. Bábätká vezmite do nosiča, cca od 1,5 roka to už deti hravo zvládnu samé. Je vďačná tým, že za krásou naozaj netreba chodiť ďaleko.

Na sever od Brna sa nachádza dedinka Rudice. Od tamojšej pozoruhodnosti – veterného mlyna zídeme dolu kopcom, zabočíme doprava a po pár metroch sa ocitneme pri skalách, na ktorých často trénujú svoje zručnosti horolezci. Ak na nich natrafíte, budú mať deti o atrakciu viac.

Na druhej strane sú skaly Kolíbky, ktoré si tiež nenechajte ujsť hlavne pre skalné okná, ktoré sa dajú preliezať. Vnútri v jaskynkách možno naďabíte aj na netopiere – ale slabšie povahy, neľakajte sa, ony o obecenstvo nemajú záujem, určite sa nedajú dlho okukovať.

Samotné Rudické propadání je o kúsoček ďalej po ceste, je tam tabuľa, treba zísť okolo mlynu dolu kopcom (krásne zarastenom koreňmi stromov). Je to naozaj veľmi malebný kút, na fotkách to neukáže, treba to vidieť. Dolu je potok, ktorý sa prepadá do skaly – je to rarita, lebo na povrch znovu vyteká až po niekoľkých kilometroch pri Býčej skale. Vedľa toho prepadu je jaskynka, dá sa do nej dostať z dvoch strán, ale z jednej je menej prístupná.

Odporúčam zobrať baterky!Zobraziť vačšiu mapu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *