Park miniatúr v Podolí

Ukážte deťom, ako vyzerali slovenské hrady v čase svojej najväčšej slávy!

Unikátny park dobových rekonštrukcií slovenských hradov, zámkov a vzácnych kostolíkov nájdete v dedinke Podolie, medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. Modely postavené podľa vedeckých rekonštrukcií v mierke 1:50 sú umiestnené vo vonkajšom prostredí pri areáli základnej školy, v strede obce. V súčasnosti sa tu nachádza 27 modelov – napr. rekonštrukcie hradu Branč, Krupinskej vartovky, Živánskej, Holíčskeho zámku, Nového zámku v Banskej Štiavnici, Jelšavského hradu, hradu Revište, kostolíka v Klížskom Hradišti, hradu Šivetice, hradu Malá Lednica, hrad Tematín, kostolík v Drážovciach, Šarišský hrad… V areáli sprístupnili aj Alžbetinu rozhľadňu, z ktorej môžete vidieť modely z vtáčej perspektívy.
Predpokladá sa, že v areáli Matúšovho kráľovstva bude postavených okolo 50 modelov slovenských aj zahraničných pamiatok. Do parku sa z dlhej putovnej cesty vrátil i Tvrdošínsky kostolík a finalizujú aj práce na hrade Červený kameň. 

Otváracie hodiny:
Tento rok je sa Deň otvorených dverí uskutoční v nedeľu 1. mája 2011, počas hodových slávností obce Podolie. Predpokladá sa otvorenie parku od 10.00 do 18.00 pre verejnosť. Podrobnosti budú včas zverejnené. Od tohto dňa bude park prístupný pre verejnosť pre vopred nahlásené skupiny a zájazdy. V prípade priaznivého počasia je možnosť navštíviť Park miniatúr po predchádzajúcej telefonickej objednávke aj pred týmto termínom.

máj – jún: SO – NE: 9.00 – 17.00
V hlavnej sezóne Júl – August: UT – NE:  9.00 – 17.00
Vstupné:  dobrovoľné (?)

Fotky a info: www.matusovo-kralovstvo.skView Larger Map

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *