Märchenpark v Rakúsku

…alebo tiež FamilyPark – najväčší rodinný zábavný park v Rakúsku patrí ku každoročným výletným cieľom mnohých Slovákov. Očarí nielen deti, ale aj dospelých. Je jedinečný a vždy sa postará o príjemné prekvapenia a o nekonečnú zábavu. Deti tu spolu s vami môžu šantiť, objavovať, blázniť sa a zabávať sa, ale tiež zrelaxovať v rozprávkovom lese či na na gazdovskom dvore, to je taká mini ZOO – kozičky, jeleň, srnky, somáriky, ovečky, zajačiky. Potravu pre zvieratká treba kúpiť pri vstupe, vnútri sa už nedá (ale vraj sú tam automaty, len treba mať nejaké vrecká).

Na svoje si tu prídu najmä detičky od 2 do 8 rokov, ale môžete prísť aj s menším dieťatkom a vybláznia sa tu aj dospelí. Na mnohé atrakcie môže ísť rodič s dieťaťom. Napr. hneď pri vstupe sú draky (rýchlosť sa reguluje pedálmi), veľmi obľúbené sú traktory pre 4 osoby (rýchlosť sa opäť reguluje pedálmi) – ide sa okolo spievajúcich zvieratiek, kačičky plávajúce na vode, vláčik (dospelí môžu sedieť v otvorenom vagóniku) a samozrejme, jazda na prasiatku. Pre väčšie deti je tu napr. kamión či balónový kolotoč. Väčšina atrakcií je v cene vstupného, ale zopár ich je na mince, ktoré sa zamieňajú v automatoch pri nich. Chlapci asi neodolajú buginám a bagrovisku.

Odporúčam sem prísť, keď bude príjemne teplúčko, aby si drobci mohli naplno užiť vodný svet a vyčľapkať sa vo vode a vo fontánkach. Vodička je len po členky, nie je nutné brať plavky, stačí uterák a niečo na prezlečenie. V lete je obľúbená jazda na krokodílovi, ale treba deti upozorniť, že šplechnú z výšky do vody a budú ostriekané a malé deti treba pevne držať.

Novinka na rok 2011: „Pri lete jablkom ide sa dokola, a ten svet okolo farbami sa zamieša!“

Ak si chcete park naplno užiť, príďte v júni cez týždeň (prípadne v teplý septembrový deň). Ak predsa len prídete cez prázdniny, snažte sa tu byť už o 9.00, keď otvárajú, lebo od 11.00 je to tu už preplnené a na jednu atrakciu môžete čakať aj pol hodiny.

S občerstvením nie je problém, 1 porcia jedla je tu cca od 5,00 eur, ak máte so sebou dojčenskú stravu, bez problémov vám ju prihrejú. Sú tu aj detské toalety a malé umývadlá pre deti, hygiena je veľmi dobrá.
Celý areál je v chládku, asfaltová cestička, plno lavičiek.

Kde to nájdete?
Märchenpark sa nachádza asi 60 km od BA. Ak nechcete ísť po diaľnici, môžete ísť cez starý prejazd Jarovce-Kitsee (treba dať veľký pozor a nezatočiť na diaľničný prechod, často za hranicami kontrolujú diaľničné známky a radostne pokutujú), alebo cez Berg, ale potom treba zatočit na Kitsee, smer Neusiedler am See a potom na Rust, cesta ide okolo jazera, ale v Rust treba zabočiť doprava, takže sa od jazera odkloníte.
Suradnice Maerchenpark pre GPS: N 47,80113 E 16,65066

Otváracie hodiny:

denne od 2. apríla do 26. októbra 2010
apríl – september: 9.00 – 18.00 h.
Vstupy do: 17.00 h.
atrakcie: 10.00 – 18.00 h.
október: 10.00 – 17.00 h.
Vstupy do: 16.00 h.
atrakcie: 10.00 – 17.00 h.

Vstupné:
deti do 3 rokov – zadarmo
deti od 3 rokov a dospelí – 18 €
krmivo pre zvieratká – 1,50 €
narodeninoví oslávenci od 3 do 14 r. – zadarmo
parkoviská – zadarmo

Vstup domácich zvierat do parku je zakázaný.

Oficiálna stránka v slovenčine a tiež krátke video.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *